Kimdir?


14 Temmuz 1984'te, İzmir'in Karşıyaka'sında doğmuş, orada büyümüş, üniversite öğrenimi için geldiği İstanbul'da basın sektörüne bulaşmış bir spor gazetecisiyim. Fanatik Basket, 6. Adam, SLAM, NTVSPOR.net, Hürriyet ve Milliyet'te yazılar yazdım. Halihazırda NTV SPOR bünyesinde çalışıyorum.

İlk tanıştığım spor futboldu. Sanırım mahallede futbol oynama keyfi yaşayan son jenerasyonun üyesiyim. Okula başlamamla atletizmle tanışmam bir oldu. Uzun yıllar atletizmle uğraştım, altyapı kategorilerinde fena bir atlet değildim aslında, ancak eğitim hayatının zorladığı yol ayrımı yüzünden bıraktık. Kabul etmek gerekirse, üst düzey bir profesyonel atlet olacak kadar da iyi değildim :)

Liseyi Çeşme'de yatılı okudum. Burada iki sezon boyunca Çeşme Belediyespor'da futbol oynadım. Atletizm gibi futbola veda etmemin sebepleri de aynıydı. Hem ÖSS yüzünden eğitim bir yol ayrımına zorluyordu, hem de hayatımı futboldan kazanacak kadar yetenekli değildim!

Dediğim gibi, ilköğretim hayatım boyunca Karşıyaka'da durduktan sonra lise için Çeşme'nin yolunu tuttum. Kafaya koymuştum zira, turizmci olacaktım. Neden bu kadar ısrarcı olduğumu bilmiyorum. Tek bildiğim gösterişli bir anadolu lisesine gitmek varken meslek lisesini tercih etmek için ailemi, çevremdekileri, hatta okul müdürünü bile ikna etmek zorunda kaldığım. Üniversitenin ilk yılları dahil, altı sene çeşitli otellerin ön büro departmanlarında çalıştım.

Eğitim hayatımın ilkokul bölümünü Çakabey Koleji, orta okul kısmını Atakent İlköğretim Okulu, lise kısmını Çeşme Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi, üniversite kısmını da Yeditepe Üniversitesi Turizm ve Otelcilik İşletmeciliği'nde geçirdim. Ardından, Bahçeşehir Üniversitesi'nin FIFA-CIES Spor Yöneticiliği bölümünde okudum.

Basketbolla tanışmam 1992 Olimpiyat Oyunları'na dayanır. Michael Jordan'lı, Magic Johnson'lı Rüya Takım sayesinde bu spora aşık oldum. Basın sektörüne girişimin de hikayesi var. 2003 yılında, Yeditepe Üniversitesi’nde okurken o zaman Murat Murathanoğlu tarafından yönetilen basketbolseverler.com sitesinin açtığı makale yarışmasını kazandım. Sonrasında sırasıyla basketbolseverler.com, Yeditepeli.com ve batug.com’da amatör olarak NBA yazıları yazdım. Derken tavsiyeler üzerine Fanatik Basket’te yazmaya başladım. Aynı dönemde 6.Adam dergisinde yazıyordum. İki senelik süreç içinde büyük fedakârlıklarla çıkarılan 6. Adam’da eleman eksikliğinden neredeyse fotoğrafçılıktan editörlüğe her görevde bulundum. Ardından 6. Adam’dayken tanışma fırsatı bulduğum Kaan Kural’ın desteğiyle SLAM dergisinde yardımcı editörlük yapmaya başladım.

Aslında yeni bir okul diyebilirim SLAM maceram için. Çoğu zaman sinir krizleri geçirmesine sebep olduğum Erkan Arseven'in bana gösterdiği sabır sayesinde çok şey öğrendim. Elif Kutlu, Yiğiter Uluğ, Kaan Kural ve Murat Kosova gibi isimlerin yanında kendimi geliştirme fırsatı buldum.

2007-08 sezonunda NBA TV’de yorumculuk yapma şansı doğdu. Ertesi sezon yan koltuğa geçip maç anlatmaya başladım ve hâlen bu görevime devam ediyorum.