1 Eylül 2010 Çarşamba

Durantula Şov!


Ruben Magnano 2002'de Arjantin efsanesini yaratan antrenördü. 2002 Dünya Şampiyonası'nda Amerika'yı yenip finalde kaybeden, 2004 Olimpiyat Oyunları'nda yine Amerika'yı geçerek altın madalyaya ulaşan koç, şüphesiz ki zehirli bir yılan gibi rakiplerinin üzerinde saldıran ABD'nin panzehrini elinde bulunduruyordu. Dün de Amerika'yı yenmeye çok yaklaştı.

Öncelikle tempoyu düşürmeyi başardı Arjantinli koç, sonrasında ikili oyunlarla ABD savunmasının üzerine gitti. Marcelo Huertas ve Tiago Splitter'ı harika kullanan Brezilya, Kevin Durant'in savunma zaaflarından faydalanmak için pota altında Marcus Vinicius'un yüzü dönük hücumlarını etkili kullandı.

İkinci yarıda geride olan taraf Amerika'ydı ve Brezilya'ya karşı ayarlama yapmaları gerekiyordu. Mike Krzyzewski takımın tüm düzenini değiştirdi ve saha içinde Chauncey Billups'a sorumluluk verdi. Billups, ABD guardlarının yapmayı unuttuğu penetreleriyle Amerika'nın sıcak eli Kevin Durant'i bulmayı başardı. Durant ise bir yıldızın yapması gerekeni yaptı ve takımını sırtladı. 9/18 saha içi isabeti bir kenara, savunmadaki katkısı ve 10 ribaundu da Birleşik Devletler'in kazanması için yeterli oldu.

Yine de maçı son topa kadar getiren Brezilya, diğer takımların umutlanmasını sağladı. Kim bilir, Anderson Varejao olsaydı her şey farklı olacaktı. Dünkü maçta ortaya çıktı ki, Durant olduğu sürece ABD'nin yenilmesi çok zor.

Bu yazı 31 Ağustos tarihli Milliyet gazetesi için yazılmıştır.

1 yorum:

  1. 2.08lik bir oyuncunun bu kadar atletik olması üstüne üstlük sahanın her yerinden rahatlıkla şut atabilmesi garip bir olay..Durant Kobe'den sonraki efsanedir..

    YanıtlaSil